Vmoto Super SOCO TC Max Custom Mazda Red

IMG 9480

Vmoto Super SOCO TC MAX Mazda RED

VMOTO Super Soco

Super Soco to Australijska marka elektrycznych jednośladów premium, która w ciągu ostatnich kilku lat zyskała na popularności w segmencie elektrycznych motocykli. Jednym z jej najpopularniejszych modeli jest TC Max, który cieszy się uznaniem klientów na całym świecie.

Ostatnio jeden z właścicieli Super Soco TC Max postanowił przeprowadzić modyfikację swojego pojazdu, inspirując się naszym pojazdem demo, który oklejony został niebieską folią. W ramach tego projektu motocykl miał zostać poddany kompleksowej zmianie wyglądu, która miała nadać mu bardziej indywidualny charakter.

TC Max Niebieska Folia

Zmiana koloru i wykończenia

Głównym pierwotnym elementem modyfikacji było zmiana koloru pojazdu przy pomocy folii samochodowej. Właściciel zdecydował się na czerwoną matową oraz czarną folię, która poza estetycznym efektem miała również zapewnić dodatkową ochronę lakieru przed zarysowaniami i uszkodzeniami.

IMG 9607

W trakcie prac okazało się, że z uwagi na technologię wykonania owiewek folia nie będzie trwałym rozwiązaniem. Dziękujemy za cenne sugestię Wiesławowi z MW Detailing. Owiewki TC Max są wykonane z materiału, który nie zapewni odpowiedniej przyczepności dla folii i efekt mógłby nie być trwały. Mając na uwadze utrzymanie wysokiej jakości projektu i uzyskanie niesamowitego efektu postanowiliśmy udać się do znanego i sprawdzonego partnera w malowaniu jednośladów Guli Customs. Każdy posiadacz Harleya zna prace Guliego i wie, że z pod jego ręki wychodzą prawdziwe arcydzieła.

Po rozmowie i przedstawieniu oczekiwań, wybór padł na matowy lakier z palety Mazdy. Matowe wykończenie w połączeniu z genialnym wybarwieniem lakieru stworzyło efekt, którzy przerósł nasze oczekiwania i jest genialne – szczególnie dobrze czerwony, trójwarstwowy lakier o matowym wykończeniu prezentuje się w słońcu.

IMG 9604

Oprócz zmiany koloru owiewek, pojazd otrzymał również nowe malowanie większości akcentów srebrnych – tj. wahacza, ramy zdawczej, setów kierowcy i pasażera, które zastąpiły dotychczasowe, srebrne elementy. Zmiana koloru pozwoliła na uzyskanie bardziej spójnego i agresywnego wyglądu motocykla.

Owiewki TC Max Red Malowanie

Modyfikacje kosmetyczne

W ramach modyfikacji motocykl został również wyposażony w nowe lusterka w miejscach odważników kierownicy, które idealnie wkomponowały się  w pozostałe czarne elementów. Ponadto, drobne mankamenty wynikające z użytkowania pojazdu zostały poprawione, co pozwoliło na uzyskanie lepszego komfortu jazdy.

Pojazd posiada również osłonę przedniej lampy oraz dedykowaną zaślepkę portu ładowania.

Detailing

Wszystkie nowopomalowane elementy otrzymały powłokę ceramiczną dedykowaną do powłok matowych Gyeon Q2 Matte. Powłoka ta doskonale sprawdziła się na pomalowanych owiewkach i doskonale zabezpieczyła je przed warunkami atmosferycznymi oraz zachowała matowe wykończenie lakieru.

Gyeon Matte on TCMax

Podsumowanie

Modyfikacja motocykla Super Soco model TC Max pokazuje, jak proste zmiany kosmetyczne mogą wpłynąć na indywidualizację i wyróżnienie się na tle innych użytkowników tego samego pojazdu. Zmiana koloru i wykończenia pojazdu, poprawa drobnych mankamentów oraz dodanie kilku nowych elementów kosmetycznych, pozwoliło na uzyskanie bardziej spójnego i agresywnego wyglądu, który z pewnością przyciągnie uwagę innych użytkowników drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *