Współpraca w zakresie elektromobilności z Politechniką Poznańską

Wspolpraca list PP

Podpisanie listu intencyjnego

List PP podpisanie

 

Dnia 6 grudnia 2021 roku podpisaliśmy,mając na uwadze obustronne korzyści płynące ze wzajemnych relacji, list o współpracy z Instytutem Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej Politechniki Poznańskiej.

Strony ustaliły, że zakres współpracy obejmował będzie m.in.:

  • realizację wspólnych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych w zakresie e-mobilności,
  • wymianę doświadczeń związanych z technologiami i produktami wykorzystywanymi w transporcie bezemisyjnym,
  • doszkalanie trenerów firmy Zwinny Serwis odpowiedzialnych za e-mobilność przez nauczycieli/pracowników Instytutu Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej,
  • pozyskiwanie przez firmę Zwinny Serwis studentów kierunku elektromobilność na praktyki wakacyjne oraz staże,
  • kształtowanie wizerunku firmy Zwinny Serwis wśród studentów kierunków  elektromobilność i elektrotechnika.

Współpraca pozwoli obu stronom na wymianę wiedzy i umiejętności oraz zdobywanie doświadczenia w przygotowaniu wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie elektromobilności.

Współpraca PP list

Wydział Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki, w skład którego wchodzi Instytut Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej, ma w swoim portfolio ELEKTROMOBILNOŚĆ, która jest kierunkiem interdyscyplinarnym łączącym aspekty wielu dziedzin: elektrotechniki, automatyki, elektroniki, informatyki oraz mechaniki.

Profil kształcenia na kierunku obejmuje problematykę dotyczącą, między innymi, pojazdów elektrycznych i hybrydowych, w tym pojazdów transportu publicznego i indywidualnego oraz układów trakcyjnych, związanych z tramwajami, koleją oraz metrem. W szczególności, napędów stosowanych w pojazdach, sposobów konwersji, magazynowania i transmisji energii, systemów eksploatowania i ładowania magazynów energii, metod i technik diagnostycznych pojazdów elektrycznych, a także układów sterownia, między innymi, pojazdów autonomicznych.

Zwinny Serwis to innowator technologiczny w dziedzinie UTO oraz motocykli elektrycznych. Firma istnieje od 2018 roku, założona została przez pasjonatów elektromobilności wspieranych przez światowej klasy liderów inżynierii mechanicznej. Firma w swojej działalności stawia na technologie przemysłu 4.0 – technologie przyrostowe produkcji (druk 3D) oraz bazuje na wykwalifikowanych inżynierach mechaniki, elektroniki i informatyki z wieloletnim doświadczeniem, kierujących się pasją i innowacyjnością. Oczywiście w szeregach firmy nie brakuje absolwentów Politechniki Poznańskiej.

Spotkanie w poznańskim oddziale firmy stanowiło świetny pretekst do przedstawienia nowej gamy elektrycznych motocykli czołowego amerykańskiego producenta Zero Motorcycles. firma Karbon2, partner Zwinnego Serwisu, jest ich wyłącznym importerem na rynek Polski i znana jest z bardzo udanego wdrożenia marki Super Soco. Podczas spotkania zaprezentowano modele ZERO S i ZERO SRF, przedstawiono ich możliwości oraz innowacyjne rozwiązania techniczne.